City

Rowery miejskie – stylowe i wygodne podróże bez korków


Rowery miejskie służą przede wszystkim do wygodnego przemieszczania się po ulicach – dojazdów do pracy, szkoły czy na zakupy. Zwykle używa się ich na krótkich dystansach, jadąc niezbyt szybko. W przypadku rowerów miejskich niebagatelną rolę odgrywa ich wygląd, ponieważ często stają się nieodłącznym elementem stylu życia. Dlatego w przypadku maszyn tego typu projektanci przywiązują dużą wagę nie tylko do atrakcyjnego kształtu ramy, ale także do doboru kolorów i ozdób. Rowery miejskie muszą zapewniać odpowiedni poziom komfortu – wyprostowaną pozycję za kierownicą, amortyzację skutecznie tłumiącą wibracje oraz duże koła pomagające w stabilnej jeździe i pokonywaniu nierówności czy drobnych przeszkód, np. krawężników.


Dobrze, gdy rower miejski nie jest zbyt ciężki – często może się zdarzyć sytuacja, że trzeba będzie wnieść go po schodach czy przewieźć środkami komunikacji miejskiej. Ważne by rower miejski zapewniał możliwość montażu niezbędnych akcesoriów: oświetlenia umożliwiającego zgodne z obowiązującymi przepisami poruszanie się po drogach czy osłony łańcucha chroniącej ubranie przed zabrudzeniem. Marka Northtec oferuje rowery miejskie Riva i Argenta zbudowane na bazie lekkich aluminiowych ram, wyposażone w amortyzatory oraz komfortowe siodełka. Proponowane modele mają specjalnie wzmocnione obręcze, obniżoną ramę gwarantującą wygodę oraz znakomity osprzęt firmy Shimano.

1599 zł

1599 zł

Rowery miejskie – jazda w garsonce czy garniturze to żaden problem


Najbardziej widocznym „znakiem firmowym” roweru miejskiego jest charakterystyczna, obniżona rama, która bywa często fantazyjnie wyprofilowana, pomalowana w ciekawe, nietuzinkowe kolory oraz ozdobiona dekoracyjnymi grafikami. Kształt ramy wiąże się ściśle z funkcjonalnością, jaką musi zapewniać rower typu city.
W ruchu miejskim bardzo często trzeba się zatrzymywać na światłach czy zsiadać z roweru, by przeprowadzić go przez przejście dla pieszych. Zdarza się, że konieczne jest szybkie zeskoczenie w razie zaskakującej sytuacji na drodze. A przecież podróżując do pracy czy szkoły, często jedziemy w ubraniu, które nie zapewnia pełnej swobody ruchów. Dzięki obniżonej ramie zsiadanie z roweru czy ciągłe zatrzymywanie się nie stanowi żadnego problemu.


Innymi wyróżnikami rowerów miejskich są różnego rodzaju akcesoria, które pozwalają na transport bagażu, chronią naszą odzież przed zabrudzeniem czy zapewniają bezpieczeństwo w ruchu ulicznym.


Rowery miejskie – przydatne akcesoria


Rowery miejskie mogą być wzbogacone o kilka dodatków, które znacząco podnoszą ich walory użytkowe i wpływają na nasze bezpieczeństwo. Rower stanowiący środek transportu w mieście powinien oferować możliwość przewiezienia nawet średniej wielkości bagażu. Dość często zdarza się, że podróżując po mieście, przewozimy torebkę, torbę z laptopem czy choćby zakupy. Solidny bagażnik z sakwami czy kosz montowany na kierownicy mogą bardzo ułatwić nam życie.
Ponieważ bardzo często korzystamy z roweru jadąc do pracy, szkoły czy na uczelnię zdarza się, że nasze ubranie jest zupełnie „nierowerowe”. Dobrze, gdy rower do miasta jest wyposażony w elementy, które zapewnią nam ochronę przez zabrudzeniem czy wkręceniem odzieży w łańcuch i wywrotką. Szerokie, dobrze wyprofilowane błotniki oraz osłony na łańcuch pomogą nam w uniknięciu zachlapania czy zniszczenia spodni lub sukienki.


Każdy rower poruszający się po drodze powinien być odpowiednio oświetlony. Lampki z przodu i z tyłu czy dodatkowe elementy odblaskowe to nie tylko wymóg przepisów o ruchu drogowym, ale też sposób dbania o własne bezpieczeństwo. Nadzieja na to, że na dobrze oświetlonej ulicy będziemy, tak czy inaczej, widoczni może okazać się płonna. Koszt reflektorów i baterii jest bardzo niski i warto go ponieść dla własnego dobra.