Partnerzy – najnowsze technologie i innowacyjne rozwiązania od światowych liderów

Wszystkie projektowane i wytwarzane przez nas rowery korzystają z nowoczesnych, innowacyjnych technologii i rozwiązań dostarczanych przez znanych producentów osprzętu i akcesoriów. Dobierając części i materiały, zawsze szukamy tych, które zapewnią optymalny poziom osiągów i trwałości, a jednocześnie nie wywindują zbyt wysoko ceny oferowanego przez nas roweru. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży nasze wybory okazują się trafione, a nasi klienci mogą cieszyć się doskonałymi rowerami, których stosunek ceny do jakości nie ma sobie równych. Wśród firm, z których rozwiązań i technologii korzystamy, są m.in. Shimano, Suntor, Schwable, Sapim, Ryde, Kenda czy Tektro.

Shimano

Japoński potentat na rynku osprzętu do rowerów i akcesoriów. Tradycje firmy sięgają 1921 roku, kiedy to rozpoczęto produkcję od wytwarzania kół rowerowych. Dziś firma oferuje wszystkie elementy akcesoriów niezbędnych w wyposażenia roweru: przerzutki, manetki, łańcuchy, hamulce różnych typów, a także zębatki, kasety, pedały czy piasty do kół. Produkty są wytwarzane w ramach różnych linii przeznaczonych m.in. dla kolarstwa szosowego, górskiego, rowerów miejskich czy wyprawowych. Swój osprzęt Shimano oferuje zarówno profesjonalnym zawodnikom, jak i zupełnym amatorom.

Suntour

Producent wysokiej jakości osprzętu rowerowego. Firma pochodzi z Japonii i została założona w 1988 roku przez Sakae Ringyo. Rozpoczynała od wytwarzania aluminiowych komponentów. W 1992 roku rozpoczęła produkcję przerzutek, a w 1995 wytwarzanie amortyzowanych widelców początkowo do rowerów górskich, a z czasem także do pozostałych typów. Dziś produkuje szeroką gamę akcesoriów, w tym różne linie cenionych na świecie widelców z amortyzacją.

Schwable

Firma Schwable produkuje opony używane w rowerach, wózkach dla niepełnosprawnych i skuterach. Została założona w Niemczech w 1922 roku przez Ralfa Bohle i do dziś pozostaje w rękach rodziny Bohle. Opony rowerowe firmy Schwable są obecne w ponad 40 krajach na całym świecie.

Sapim

Firma Sapim specjalizuje się w produkcji szprych i nypli. Została założona przez Hermana Schoonhoven w 1918 roku w Belgii i od tego czasu dostarcza coraz to nowych rozwiązań konstrukcyjnych i materiałowych, które sprawiają, że jej produkty są cenione i sprzedawane na całym świecie.

Ryde

Jeden z wiodących producentów obręczy aluminiowych, współpracujący z największymi wytwórcami kół rowerowych. Początki firmy sięgają 1908 roku, kiedy to rozpoczęła działalność pod nazwą Rigida. Od lat pięćdziesiątych XX wieku wytwarzanie obręczy rowerowych stało się najważniejszym obszarem działalności.

Kenda

Firma Kenda jest uznanym producentem opon rowerowych. Dostarcza także ogumienia dla motocykli, sprzętu ogrodniczego, przyczep, wózków golfowych, a także samochodów. Została założona na Tajwanie w 1962 roku.

Tektro

Producent hamulców rowerowych z ponad 30-letnim doświadczeniem. Produkuje najnowocześniejsze urządzenia z wykorzystaniem aluminium, tytanu czy włókien węglowych. Produkty firmy są sprzedawane na całym świecie.